ASUS Sabertooth X99 TUF

Tarafından   17 Mart 2015

ASUS Sabertooth X99 TUF

Asus firması bugün X99 platrormu için LGA 2011V3 işlemci destekli TUF Sabertooth X99 model anakartının duyurusunu yaptı. Anakart NVM Express™ depolama aygıtlarına Hyper Kit kartına mini SAS HD bağlantısı üzerinden SFF-8639 ile PCI Express® (PCIe®), M.2 PCI Express® ve son çıkan  2.5″ SSD leri destekleyen ilk X99 anakart olma özelliğine sahip.

ASUS Sabertooth X99 TUF (The Ultimate Force) anakart gaming/overclock özelliklerini aynı anda barındıran, uzun süreli  çalışmalara dayanıklı olarak üretilen ROG (Republic of Gamers) sınıfı bir anakart özelliği taşıyor.

ASUS Sabertooth X99 TUF

Mark S Z97 TUF modellerinde olduğu gibi X99 Sabertooth modeli de ön ve arka panel koruyucu bir plaka ile kaplanmış. Asus X99 Sabertooth Anakart arka panelinde önceki X99 anakartlardan farklı olarak yeni çıkan USB 3.1 Type-A 2 adet portu mevcut.

 

 

Tablet yada akıllı telefonunuz ile OC yapın

ASUS Sabertooth X99 modelindeki yeniliklerden biri de TUF Detective özelliği. Bu özellik hem donanımsal hem de yazılımsal özellikleri arka panelde bulunan özel olarak ayrılmış bir USB port üzerinden bir akıllı telefon yada tablet yardımı ile kullanıcının bilgisayarı açıp kapatmasını, yeniden başlatmasını, clear CMOS, voltaj ayarlarını düznlemesini ve anlık saat hızlarını ayarlamasını sağlıyor. Bu birazda Asus Rampage V Extreme anakartta bulunan ROG Connect özelliğini andırıyor ama biraz daha geliştirilmiş hali diyebiliriz.

 

TUF ESD Guards 2

Bu yeni 2. nesil ESD Guards öncekine göre 2 kat daha güçlü olarak arka panale her hangi bir şey takıp çıkarttığınızda (örneğin hoparlör, USB disk vs. )Giriş-Çıkış portlarını ani electrostatic yüklemeye karşı kruma sağlıyor.

 

 

TUF Fortifier & Military Grade CPU VRMs

The Fortifier is thermally attached to the rear of the CPU VRMs, acting as a large heatsink to reduce their temps up to 6ºC. While on the front side the CPU is powered by new Alloy Chokes with greater surface area, low RDSon MOSFETs and TUF 10K Ti-Caps.

 

ASUS Sabertooth X99 review, test, benchmark