ASUS Strix DSP Kulaklık

Tarafından   25 Temmuz 2014

ASUS Strix DSP Kulaklık geliyor

ASUS markası oyunculara özel Strix DSP model kulaklığı duyurdu.

Eski Yunan ve Romalı döneminde baykuş olarak kullanılan Strix kelimesi bu aralar Asus markasının oyuncular için özel ürettiği serilerin ismini almış durumda. Strix DSP model kulaklık da bu seriye katılmış durumda. Strix kelimesi eski dilde keskin duyma ve görme yeteneği ve bulunduğu ortamı hissedebilen anlamlarına geliyor. Asus da bu kelimeyi kullanırken ürettiği ürünün özelliklerini birerbir yansıtsın istemiş olmalı.

 

ASUS Strix DSP

 

Strix DSP 7.1 kanal ses desteği, güçlü 60 mm neodymium-magne sürücüler, hexagonal (altıgen) kulak yastıları, tak kullan (plug-and-play) multi-platform ses sistemi sistemi diyebileceğimiz bir kulaklık. Oyun içinde duymaktan hoşlanacağınız her bir silah ve ayak sesi büyük bir netlik içinde size sunuluyor.

 

ASUS-Strix-DSP-2

 

Strix DSP kulaklığın büyük kulak yastıkları size bütün komforu ve rahatlığı sunarak kulaklarınız ağrımadan uzun süreler oyun yada film için kullanabilmenizi sağlıyor. USB plug-and-play sayesinde Asus Strix DSP Dolby Headphone ve Dolby Pro Logic IIx teknolojilerini kullanarak 3D surround ses alabilmeniz anlamına geliyor. Kulaklık ayrıca environmental-noise-cancellation (ENC) özelliği sayesinde dış sesleri tamamen devre dışı bırakarak sizi tamemen oyuna konsantre olmanızı sağlıyor. Dış sesleri %90 oranında elimine edebiliyor.

Strix DSP Teknik Detaylar

  • Eşsiz 5-pole zero-crosstalk 3.5 mm bağlantı kablosu
  • 3.5 mm audio/mic PS4 ve diğer akıllı cihazlar için bağlantı kablosu
  • PC ve Mac cihazları için USB bağlantısı
  • 60 mm çapında, neodymium magnet’ler
  • Sökülebilir ve yönü değişebilir mikrofon
  • %90 değerinde dış sesleri engelleyebilme
  • Dolby Headphone, Dolby Pro-Logic IIx

Asus Strix DSP oyuncuların oynadıkları oyundan haz almaları için üretilmiş bir ürün ve her oyuncunun elinin altıda bulunmasında yarar var. Strix DSP fiyatı ise açıklanmış değil.