ASUS GTX TITAN X inceleme

'Ekran Kartı' forumunda Leon tarafından 2 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

 1. Leon

  Leon Moderator Site Yetkilisi

  Nvidia firmasının amiral gemisi GTX TITAN X 12 GB ekran kartı ile ilgili ilk test sonuçları gelmeye başladı. ASUS GTX TITAN X GTXTITANX-12GD5 model ekran kartı ile ilgili GPU-Z, Metro, Thief, Far Cry 4 ve Watch Dogs oyun testlerini alttaki yazıda bulabilirsiniz.


  [​IMG]

  250 watt değerinde güç tüketimi ihtiyacında olan Titan X için tahminimizce 600 watt'lık bir güç kaynağı yeterli olacaktır. Bizim sistemimizde 750 watt'lık bir güç kaynağının olduğunu da söyleyelim ve kartın bağlantılarına bakalım.

  Titan X, büyükçe bir kart. Tek fanlı referans tasarımın bağlantıları arasında bir HDMI ve üç adet Display Port bulunuyor. Öte yandan yine burada DVI portunu görmek de mümkün.

  Metro: Last Light ve Thief oyunlarında farklı senaryolarda Benchmark'ta koşturduğumuz Titan X'in aldığı sonuçlar şöyle...

  ASUS GTX TITAN X Metro 4K test

  [​IMG]

  ASUS GTX TITAN X Thief 4K test


  [​IMG]

  Oyun zamanı!
  [​IMG]  Evet, Benchmark sonuçlarımızı da aldığımıza göre artık Titan X hazır elimizin altındayken biraz oyun oynayabiliriz. Nvidia'nın Titan X ile en iddialı olduğu noktalardan biri 4K çözünürlük. Elbette şu an henüz erişilebilir fiyatlarda olmadığından 4K'lı monitörler son kullanıcı tarafında pek yaygın değil doğal olarak. Elbette buna Nvidia'nın bir diğer harikası olan G-Sync'i de dahil edebiliriz.

  Biz Titan X'i incelememiz boyunca pek çok oyunda farklı senaryolarda hem 4K'lı bir monitörde hem de G-Sync'li bir başka monitörde değerlendirdik. Aldığımız sonuçların gerçekten başarılı olduğunu söyleyelim. Bu noktada şunu da söylemek gerekiyor: Titan X'in referans tasarımı üzerinde tek fan bulunması nedeniyle fark edilir biçimde ısındığını gözlemledik. Elbette bunun sebebi sunduğu yüksek güç. Kartın stabil bir şekilde çalışması için iyi soğutulmuş bir sisteminizin olması iyi olacak. Elbette diğer yandan üçüncü parti uygulamaları kullanarak kartın fanına müdahalede bulunabilir ve fanın daha üst seviyelerde soğutmasını sağlayabilirsiniz.

  Şimdi Assassin's Creed IV: Black Flag, Thief, Metro: Last Light, Watch Dogs ve FarCry 4'te değerlendirme şansı bulduğumuz Titan X'in sonuçlarını sizlerle paylaşalım. Öncelikle 4K'lı bir monitörde aldığımız sonuçları inceleyelim. Bu arada gerçek zamanlı oyun görüntülerini görmek için yukarıdaki videoyu izleyebileceğinizi de hatırlatalım.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Şimdi de sırada G-Sync'li bir monitörde aldığımız test sonuçları var. Bu senaryoda yüksek performans gerektiren iki oyun olan FarCry 4 ve Watch Dogs'u koşturuyoruz.


  [​IMG]

  [​IMG]

  CHIP Online Notu: %93
  • +Yüksek performans
  • +Bağlantı seçenekleri
  • +Örnek referans tasarım
  • +Maxwell mimarisi
  • −Erişilmesi güç fiyatı
  Resimlerle
  Sonuç

  Nvidia'nın yeni üst düzey modeli Titan X, ses getirecek bir ekran kartı. Hem son kullanıcı tarafında hem teknoloji devleri tarafında yoğun bir şekilde kullanılacağı aşikar. Göstermiş olduğu performansıyla bizim de büyük beğenimizi kazanan kart, önceki Titan modellerine göre fark yaratıyor. Yaptığımız tüm testlerde akıcı bir oyun deneyimi sağlayan kart, arttırılmış gerçeklik noktasında da önümüzdeki günlerde adını sıkça duyuracak. Nvidia GeForce GTX Titan X'i sıkı oyuncuların yakından incelemesini mutlaka öneriyoruz.

  Alternatif
  Titan X'e alternatif olarak MSI ve Asus gibi markaların bu kartı temel alarak hazırlayacakları modelleri bekleyebilir veya Titan Z'ye yönelebilirsiniz.

  Kimler almalı?
  İyi bir oyun sistemi toplamak isteyen ve bütçesi geniş kullanıcılar Nvidia GeForce GTX Titan X'e sahip olmak isteyeceklerdir.

  Kaynak: CHIP
   
 2. Donanımcı

  Donanımcı Yeni Üye

  Bu karta bu parayi vermek için gerçekten karşılığını vermesi lazım.
   

Bu Sayfayı Paylaş