Samsung Galaxy Tab Active

Tarafından   04 Eylül 2014

Samsung Galaxy Tab Active

Samsung markası IFA 2014 fuarında en ince, suya ve toza dayanıklı tableti olan Galaxy Tab Active modelinin tanıtımını yaptı. Samsung’un daha önce S4 modelinde kullanmaya başladığı ve Active kod ismi ile kullandığı suya ve toza karşı dayanıklı özelliğini bu defa tablet bilgisayarında da kullanmaya karar vererek Galaxy Tab Active IP56 sertifikasını da alarak Galaxy Tab Active modeline de eklemiş oldu. Yeni tablet ayrıca belli bir süre su altında kalabilme ve 1.2 metreden düştüğünde kırılmama özelliğine sahip.

Galaxy Tab Active

 

Galaxy Tab Active C-Pen olarak adlandırılan kaleme sahip. Tablet 9.75 mm kalınlıkta ve 8 inç ekran büyüklüğüne ve  1280×800 piksel çözünürlüğe sahip ekranı bulunuyor. İşlemci olarak 1.2 Ghz hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon yongası bulunuyor. Samsung Galaxy Tab Active 1.5GB LPDDR3 RAM ve 16GB artırılabilir bellek bulunana tablet bilgisayarda 4450mAh batarya bulunuyor. Ayrıca bağlantı seçeneği olarak USB 2.0, Bluetooth 4.0 BLE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, NFC, GPS seçenekleri yer alıyor.

9.75mm kalınlık ölçüsü yanında bir de ekran kalemi ile gelen cihaz bu sınıfta ilk modellerden birisi olmayı başarıyor. Ekran kalemi C-Pen olarak adlandırılmış ve eldivenle bile kullanılabilecek tasarıma sahip. Ancak incelik ve dayanıklılığa odaklanmak cihazın donanımını biraz kısıtlamış.
Samsung Galaxy Tab Active fiyatı ise henüz açıklanmış değil.